Gmina Wyrzysk wspiera przedszkolaków

Projekt „Gmina Wyrzysk wspiera przedszkolaków”

o numerze FEWP.06.07-IZ.00-0054/23

realizowany w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027”

współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Funduszu Europejskiego dla Wielkopolski 2021-2027

Krótki opis projektu: Gmina Wyrzysk uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt „Gmina Wyrzysk wspiera przedszkolaków”. Projekt realizujemy, aby poprawić jakość kształcenia w 6 ośrodkach wychowania przedszkolnego z Gminy Wyrzysk poprzez zwiększenie potencjału dydaktycznego, doposażenie oraz zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych, realizację działań zmierzających do poszerzenie oferty zajęć dodatkowych dla dzieci oraz poprzez podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli/ek.

Całkowita wartość projektu: 1 007 999,26 zł

Wysokość wkładu z Funduszu Europejskiego: 705 599,48 zł

Okres realizacji: 01.07.2024 r.  – 31.08.2025 r.

Cel projektu: Głównym celem projektu jest poprawa jakości edukacji w 6 ośrodkach wychowania przedszkolnego (OWP) z Gminy Wyrzysk poprzez umożliwienie uczestnikom – 333 dzieciom dostępu do zajęć dodatkowych oraz podniesienie kompetencji zawodowych pracowników – 26 nauczycieli/ek.

Grupa docelowa: 333 dzieci w wieku przedszkolnym i 26 nauczycieli/ek

Podmioty objęte wsparciem:

• Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Falmierowie
  • Oddział Przedszkolny przy SP im. Janusza Korczaka w Gleśnie
  • Oddział Przedszkolny przy SP im. Marii Konopnickiej w Kosztowie
  • Oddział Przedszkolny przy SP im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią
  • Publiczne Przedszkole w Osieku nad Notecią
  • Publiczne Przedszkole nr 1 im. Chatka Puchatka w Wyrzysku

Typy działań w projekcie:

1. Zakup wyposażenia i pomocy dydaktycznych do prowadzenia zajęć wraz z adaptacją sal
  2. Rozwijanie kompetencji kadry ośrodków wychowania przedszkolnego
  3. Zajęcia kompensacyjne i wyrównujące szanse dzieci – 1 680 h
  4. Dodatkowe zajęcia zwiększające kompetencje i umiejętności dzieci – 1 248 h
  5. 5. Kształtowanie kompetencji kluczowych– wyjazdy edukacyjne

Oczekiwane efekty:

• poszerzenie oferty zajęć dodatkowych o zajęcia: kompensacyjne i wyrównujące szanse dzieci, a także dodatkowe zajęcia zwiększające kompetencje i umiejętności dzieci oraz rozwijające kompetencje kluczowe, w tym wyjazdowe
  • Poszerzenie kompetencji zawodowych nauczycieli/ek z zakresu: identyfikacji i analizy potrzeb edukacyjnych, pracy z grupą dzieci o różnych potrzebach, w tym z dziećmi o specjalnych potrzebach rozwojowych i edukacyjnych, pracy w relacji indywidualnej w procesach wsparcia wdrożenia, dobierania materiałów i pomocy dydaktycznych do indywidualnych potrzeb dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnościami.

Projekt wspiera specjalne potrzeby rozwojowe i edukacyjne dzieci, równość kobiet i mężczyzn, zasadę równości szans i niedyskryminacji oraz dostępność osób z niepełnosprawnościami.

#FunduszeUE  #FunduszeEuropejskie

Gmina Wyrzysk wspiera przedszkolaków