Badminton

Utworzono dnia 15.10.2024

W sobotę, 12 października 2024 r., na hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji Wyrzysk w Osieku nad Notecią, odbyły się po raz kolejny zawody w badmintonie. Jak co roku organizatorem zmagań sportowych w popularną „kometkę” był Klub PKS "Tęcza" z Kosztowa. Turniej przyciągnął liczne grono zawodników i kibiców, a rywalizacja toczyła się w kilku kategoriach wiekowych, co pozwoliło młodym sportowcom na pokazanie swoich umiejętności. Nie zabrakło i tym razem reprezentantów naszej szkoły.

Celem wydarzenia była popularyzacja badmintona, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, oraz propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu i promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Gminy Wyrzysk. Dodatkowo turniej miał na celu rozwijanie sportowej rywalizacji i motywowanie młodych sportowców do doskonalenia swoich umiejętności.

Reprezentanci naszej szkoły rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Mecze były rozgrywane do 11 punktów (do dwóch wygranych setów), a w przypadku remisu – set decydujący rozgrywano do 7 punktów. W zaciętych pojedynkach nie brakowało emocji,
a młodzi sportowcy wykazali się dużym zaangażowaniem i determinacją. W kategorii Singiel Dziewcząt (klasy IV-V szkoły podstawowej) Julia Turbiak zdobyła II miejsce, a Lena Gromadzka uplasowała się na IV miejscu. W kategorii Singiel Dziewcząt (klasy VI-VIII szkoły podstawowej) Nadia Małek również wywalczyła II miejsce, natomiast w kategorii Singiel Chłopców (klasy VI-VIII) Adam Koc zajął IV miejsce. Pozostali uczniowie: Blanka Lorek, Maja Głuszanowska, Lidia Komasa, Marcel Chlebek, Maja Deja i Oliwier Olszanowski także wykazali się dużym zaangażowaniem, jednak tym razem nie udało im się stanąć na podium.

Miłym akcentem podsumowującym sportową rywalizację była uroczysta dekoracja zwycięzców. Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki, medale oraz dyplomy za zajęcie miejsc I-III. Było to doskonałą motywacją dla młodych sportowców do dalszego rozwijania swoich umiejętności.

Zawody te były nie tylko okazją do pokazania sportowych umiejętności. Dostarczyły uczestnikom wiele radości, stanowiły świetną okazję do aktywnego spędzenia wolnego czasu i rozwijania sportowych pasji oraz były doskonałą formą integracji.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie oraz emocjonującą sportową rywalizację!

Sławomir Pinkowski

Badminton- fotorelacja