Balet "Alicja w krainie czarów"

Utworzono dnia 01.02.2024

W piątek 26 stycznia 2024 roku grupa uczniów z klasy VI c i VI b oraz niewielka grupka z klas piątych i siódmych wybrała się do Opery Nova w Bydgoszczy na długo oczekiwane przedstawienie baletowe pt. „Alicja w krainie czarów”. Autorem książki, na podstawie której powstało to artystyczne widowisko jest Lewis Carroll. Alicja, to główna bohaterka, która znudzona upalnym dniem spotyka w ogrodzie białego królika i podążając za nim, wkracza w baśniowy, magiczny świat przeróżnych zdarzeń i przygód.

Ten przepiękny spektakl baletowy zrobił duże wrażenie na młodszych widzach. Na wyobraźnię młodego odbiorcy oddziaływało bogactwo i różnorodność bajkowych postaci, kostiumów, nieoczekiwanych zdarzeń i sytuacji komicznych. W przedstawieniu tym obsadzony był cały balet i orkiestra Opery Nova, artyści występujący gościnnie, dzieci ze Studia Baletowego przy Operze Nova oraz statyści.

Uczestnictwo w wydarzeniu artystycznym o takim rozmachu oraz bezpośredni kontakt widza z „żywym odtwórcą” był niewątpliwie cennym walorem, mającym wpływ na piękno i estetykę odbioru sztuki na żywo.

Rodzicom uczniów klasy VI c, uczestniczącym w tym wydarzeniu dziękuję serdecznie za pomoc w opiece nad uczniami.

Iwona Niemczyk

Balet "Alicja w krainie czarów" - fotorelacja