CZAS ROZWINĄĆ SKRZYDŁA

Utworzono dnia 27.06.2024

Na dzień 21 czerwca 2024 roku przypadło zakończenie roku szkolnego 2023/2024. Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Jako pierwsi swoje świadectwa z rąk wychowawców odebrali uczniowie klas 1-7, a o godzinie 11.30 rozpoczęła się uroczystość pożegnania uczniów najstarszej klasy - 8 a. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu, tradycyjnie poczet sztandarowy przekazał sztandar szkoły uczniom klas 7. Uczniowie przyjmujący sztandar zobligowali się do godnego reprezentowania naszej placówki.

Kinga Głuszanowska oraz Olga Wachowiak przywitały obecnych na uroczystości: Panią Dyrektor Małgorzatę Pawlaczyk, grono pedagogiczne, rodziców oraz delegacje uczniów. Integralną częścią pożegnania był program artystyczny przygotowany przez uczniów. Klasa 8a podczas występu przeanalizowała czas szkolny, który nieodwracalnie przeminął! Artystyczne wykonanie piosenek przez Kingę Głuszanowską, Oliwię Miłosz i Esterę Stańczyk podniosły rangę pożegnania absolwentów. Po ośmiu wspólnych latach trudno było się rozstać, więc tuż po zakończeniu uroczystości pojawiły się łzy na niejednym obliczu. W imieniu rodziców wychowawcom i gronu pedagogicznemu podziękowała Pani Iwona Narewska.

Pani dyrektor Małgorzata Pawlaczyk podsumowała ośmioletnią pracę uczniów. Wspomniała również, że w wyniku decyzji personalnych w klasie szóstej, pracę jako wychowawca zakończyć musiała Pani Edyta Marzoch-Gryczka, przejmując oddział przedszkolny.

Następnie Pani Dyrektor wręczyła 16 uczniom świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią, a wyróżniającym się w nauce uczniom wręczyła nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Dokonała też wręczenia pamiątkowych dyplomów za pracę w Samorządzie Szkolnym oraz w Kole Wolontariatu. Laureatom konkursów szkolnych wręczono podziękowania i drobne upominki. Dyrekcja szkoły i wychowawcy podziękowali też rodzicom, którzy szczególnie wspierali działania placówki. Uhonorowano ich pamiątkowymi dyplomami.

Osobne podziękowania klasy 8 wraz z wychowawcą kieruję do pań, które przygotowały dekoracje: Pani Edycie Marzoch–Gryczka, Marcie Żupińskiej, Jolancie Krym i Ilonie Gajewskiej. Każdemu, kto przyczynił się do sukcesu naszych wychowanków oraz pomógł w uświetnieniu uroczystości zakończenia roku, dziękują rodzice oraz wychowawcy klas.

Wychowawca klasy 8a

Sławomir Pinkowski