Dzień Dinozaura

"Dinozaury miały siłę

Jedne groźne, inne miłe.

Chodź minęło milion lat,

Dobrze znam ich cały świat.

Pterodonka narysuję,

Dinozaura dzień świętuje.”

26.02.2024 roku, dzieci z oddziału przedszkolnego ‘’Biedronki” świętowały Dzień Dinozaura. Z tej okazji odbyły niezwykłą podróż do świata prehistorycznych gadów. Sala zamieniła się park jurajski, w której powstał „dinozaurowy” kącik. Realizując temat kompleksowy poświęcony prehistorii, przedszkolaki zgłębiły wiedzę na temat życia tych zwierząt. Dzieci obejrzały ciekawe filmy edukacyjne, z których dowiedziały się, jak żyły dinozaury i jak wyginęły.  ‘’Biedronki’’ bawiły się w paleontologa, odkrywając szkielet dinozaura ukryty w piasku. Następnie uczestniczyły w wielu zabawach m.in. klasyfikowaniu dinozaurów od najmniejszego do największego, kontynuowaniu dinozaurowych rytmów, układaniu za pomocą szczypiec kolorowych pomponów na obrazkach dinozaurów oraz chodzeniu po śladach dinozaurów. Największą radość sprawiło dzieciom układanie w grupach szkieletu dinozaura z wykorzystaniem rolek.

Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń!

Marta Borzych-Koniec

Dzień Dinozaura - fotorelacja