Konkurs „Anioł Bożonarodzeniowy”

Utworzono dnia 28.12.2022

Już od listopada dzieci z klas I – III przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia wykonując anioły bożonarodzeniowe.

Jak co roku, na początku grudnia, odbył się Szkolny Konkurs „Anioł Bożonarodzeniowy”. Celem konkursu było: pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych ze zbliżającymi się świętami, rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci w formie doskonalenia różnorodnych technik plastycznych, poszukiwanie twórczych i oryginalnych rozwiązań, rozwijanie i poszerzanie kreatywności wśród dzieci.  Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy plastycznej, statycznej i samodzielnie stojącej.

Na konkurs wpłynęło bardzo dużo ciekawych prac. Ich pomysłowość, oryginalność oraz wykorzystanie różnych technik i materiałów zaskoczyła oceniające jury. Ostatecznie wygrały prace, które wymagały dużego wysiłku podczas wykonywania, były wykonane estetycznie, trwale i z wykorzystaniem różnych materiałów.

Najładniejsze prace w klasach I- III wykonali:

1. Jakub Bryś - kl. III b

2. Hanna Filip – kl. II b

3. Szymon Jagodziński – kl. II b

4. Oliwia Kasperek – kl. II a

5. Lena Ludwiczak – kl. I a

6. Adam Marczuk – kl. I c

7. Antoni Matczyński – kl. I a

8. Aleksander Plewa – kl. I b

9. Miłosz Scharwerk – kl. I a

10. Lilianna Spirra – kl. I c

Do konkursu przystąpiły również trzy osoby z oddziału przedszkolnego:

1. Maja Gólcz

2. Emilia Kowal

3. Oliwia Modrak

Wybrane prace zostały przewiezione na konkurs międzyszkolny pod honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego i Proboszcza Parafii pw. św. Trójcy w Łobżenicy Ks. Piotra Pieniążka do Szkoły Podstawowej w Wiktorówku. Tam zostały wyróżnione dwie prace:

Hanny Filip z klasy II b oraz Oliwii Modrak z Oddziału Przedszkolnego.

Laureaci konkursu szkolnego i międzyszkolnego na uroczystym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia otrzymali z rąk Pani Dyrektor Małgorzaty Lewandowskiej oraz Pani Wicedyrektor Małgorzaty Pawlaczyk dyplomy i nagrody.

Pani Dyrektor Małgorzacie Lewandowskiej i jej mężowi Józefowi Lewandowskiemu dziękuję za dostarczenie prac do Szkoły Podstawowej w Wiktorówku.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za trud włożony w wykonanie pięknych i ciekawych aniołów.

Twórcze pomysły uczestników możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Katarzyna Centała

Konkurs "Anioł Bożonarodzeniowy"- galeria zdjęć