Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny „Cztery Żywioły” w Nakle nad Notecią

Utworzono dnia 04.03.2024

We wtorek 27 lutego 2024 roku, reprezentacja naszej szkoły w składzie: Daria Bugaj, Mikołaj Durski, Estera Stańczyk i Natalia Zajączkowska, wzięła udział w konkursie o tematyce przyrodniczo – ekologicznej pod nazwą ”Cztery Żywioły”. Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. Była to już IX edycja tego konkursu, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Czyste powietrze”. Założeniem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja nauk przyrodniczych, czyli biologii, geografii, fizyki i chemii wśród młodzieży szkół podstawowych.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Uczestnicy konkursu, a byli to uczniowie ze szkół powiatu nakielskiego i z naszej szkoły odpowiadali na pytania zawarte w teście pytań zamkniętych, a następnie uczniowie z najlepszymi wynikami awansowali do kolejnego etapu konkursu, czyli zadań otwartych. Z naszej szkoły do kolejnego etapu zakwalifikowali się wszyscy reprezentanci.

Wiedza przyrodnicza to niełatwa dyscyplina naukowa. W związku z tym, pytania zawarte w zadaniach do najprostszych nie należały. Pomimo tego, w efekcie końcowym, nasz uczeń Mikołaj Durski z klasy 7a zdobył I miejsce i tym samym wygrał cały konkurs. Z wyróżnieniem wróciła również Estera Stańczyk z klasy 8a. Jest to dla naszej szkoły duży sukces i wyróżnienie, ponieważ rywalizowaliśmy ze szkołami z Nakła nad Notecią i powiatu nakielskiego.

Wszystkim reprezentantom naszej szkoły serdecznie gratuluję oraz życzę chęci i wytrwałości w dalszym zgłębianiu tajników niełatwej, ale bardzo ciekawej wiedzy przyrodniczej.

Pani Marcie Żupinskiej składam serdeczne podziękowanie za opiekę nad uczniami podczas konkursu.

Iwona Niemczyk

Konkurs Przyrodniczo – Ekologiczny „Cztery Żywioły” w Nakle nad Notecią - fotogaleria

Utworzono dnia 04.03.2024, 16:02