Native Speaker w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią

Utworzono dnia 05.05.2023

W obecnym roku szkolnym w Osieku nad Notecią już po raz 4-ty realizowany jest projekt English Teaching Activities. Dwie edycje, w tym obecna, realizowane były przez szkołę podstawową. W związku z tym mieliśmy możliwość wzięcia udziału w działaniach Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Anglistów English Teaching pod nazwą „Native Speaker w mojej szkole”. Z tego tytułu w dniach 23-24.04.2023 r. gościliśmy Marni Odermann ze Stanów Zjednoczonych.

Pierwszego dnia wizyty uczniowie wraz z Marni zwiedzali największą atrakcję turystyczną naszej miejscowości – Muzeum Kultury Ludowej, czyli Skansen w Osieku nad Notecią. Cały obiekt wzbudził duże zainteresowanie i niekryty podziw gościa.

Następnego dnia uczniowie uczestniczyli w lekcjach z Marni. W ich trakcie mieli okazję zetknięcia się z żywym językiem angielskim. Omawiane były zagadnienia dotyczące geografii, edukacji, życia codziennego w Stanach Zjednoczonych, a także tematy odnoszące się do podróży, muzyki i szeroko rozumianej kultury popularnej. Dowiedzieliśmy się, co Amerykanie wiedzą o Polsce, jakie potrawy lubią w naszej kuchni, a także, jakie są podobieństwa i różnice między naszymi krajami.

Wszystkie informacje prezentowane były w języku angielskim, co było dodatkową zachętą i motywacją dla naszych uczniów do nauki języka angielskiego.

Projekt ENGLISH TEACHING ACTIVITIES realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Teresa Domalewska-Belka

Native Speaker w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią - fotorelacja