16 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 6 b wzięli udział w wycieczce do Bydgoszczy, podczas której mieli okazję poznać historię, kulturę oraz najpiękniejsze zakątki tego miasta.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Mydła i Historii Brudu, gdzie uczniowie dowiedzieli się, jak na przestrzeni wieków dbano o higienę oraz własnoręcznie wykonali pachnące mydełka. Następnie udaliśmy się na spacer po malowniczej Wyspie Młyńskiej oraz urokliwej Bydgoskiej Wenecji. Zachwyciły nas klimatyczne mostki, wąskie przesmyki między budynkami oraz liczne rzeźby plenerowe, które nadają temu miejscu wyjątkowy, chilloutowy charakter.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Katedry Bydgoskiej oraz podziwianie słynnych wiszących rzeźb nad rzeką Brdą. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć przebieg Południka 18 stopni, co było ciekawym doświadczeniem geograficznym.
Nie zabrakło także chwili relaksu – na Starym Rynku skosztowaliśmy pysznych lodów w lodziarni „Katarynka”, które potwierdziły niepisane wieści, że to jedne z najlepszych lodów w mieście - wszystkim bardzo smakowały.
Duże wrażenie zrobiły na nas Młyny Rothera, gdzie zwiedziliśmy niezwykle interesującą wystawę „Węzły”, przedstawiającą powstanie i historię miasta Bydgoszczy oraz wystawę czasową „Wzornictwo”. Z tarasu widokowego mogliśmy podziwiać panoramę miasta i zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy Galerię Handlową Focus, gdzie uczniowie mieli czas na drobne zakupy i odpoczynek.
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wróciliśmy wieczorem do domu. Najlepszym podsumowaniem tej wycieczki były słowa jednego z uczniów: „Proszę pani, tyle razy byłem w Bydgoszczy, ale tutaj nigdy nie byłem – nie wiedziałem, że w ogóle tutaj takie coś jest!”.
Następnego dnia, po powrocie do szkoły, uczestnicy rozwiązywali quiz Kahoot na tematy związane z odwiedzanymi dzień wcześniej miejscami. Sporo faktów zostało w naszej pamięci, co dowodzi, że wycieczkę można uznać za bardzo udaną i godną polecenia!
Teresa Domalewska - Belka
















