Nocny Turniej Gier Planszowych

Utworzono dnia 26.10.2022

Nocowanie uczniów w naszej szkole stało się już tradycją, ale rozgrywanie gier planszowych nocą w szkole, to nowość. Z inicjatywy Pani Dyrektor Małgorzaty Lewandowskiej z 21 na 22 października 2022 r. odbył się w naszej szkole Nocny Turniej Gier Planszowych. Chętnych uczniów do udziału w tym przedsięwzięciu było bardzo wielu, w związku z tym w środę odbyły się rozgrywki eliminacyjne, które wyłoniły 30 uczniów do udziału w tych nocnych zmaganiach. Uczniowie mieli do wyboru trzy gry planszowe: warcaby, szachy i chińczyka.

Po otwarciu imprezy o godzinie 19.00 przez Panią Dyrektor Małgorzatę Lewandowską, rozpoczęły się w zabawowej i twórczej atmosferze rozgrywki. Uczniowie w wygodnych siedząco-leżących pozycjach na materacach w sali gimnastycznej, oddali się twórczym zmaganiom. Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera, smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Ponadto stanowią ważny element integrujący grupę wszystkich graczy.

Oprócz rozgrywek, dla uczestników nocnych gier zaplanowane zostały jeszcze inne rozrywki, chociażby takie jak: pieczenie kiełbasek przy ognisku, tańce przy muzyce, dużym powodzeniem cieszyła się Belgijka, ponadto oglądanie filmu, wypicie gorącej herbaty w nowym pomieszczeniu, które powstało w ramach projektu Laboratoria Przyszłości oraz niemające końca nocne rozmowy.

W ocenie uczniów i opiekunów wydarzenie to było świetną rozrywką i znakomitą zabawą. Był to przyjemny i radosny czas pobytu w szkole, podczas którego można się było przekonać, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

O godzinie 8 rano niewyspani, ale zadowoleni uczniowie wrócili do swoich domów.

Opiekunowie uczniów:

Alina Nowak, Iwona Schulz, Iwona Niemczyk