Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap gminny

Utworzono dnia 25.03.2024

23 marca 2024 r. na sali wiejskiej przy OSP w Osieku nad Notecią odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie reprezentowali naszą szkołę w dwóch kategoriach wiekowych:

* uczniowie klas I – IV: Szymon Jagodziński i Edward Gorączkowski z klasy IIIb, Kornelia Bureta, Gracjan Małecki i Kamil Nawrot z klasy IVa oraz Milena Kochman z klasy IVb,

* uczniowie klas V – VIII: Lena Tarnowska z klasy 5a i Agata Redlak z klasy V b.

Z ramienia straży do konkursu zgłosili się także Hubert Goździk z klasy IIc, Daria Stypka i Franciszek Skierawski z klasy VIIb oraz Amelia Miłosz z VIIIa.

Na konkurs przybyli uczniowie reprezentujący różne oddziały OSP naszej gminy. Po części teoretycznej składającej się z 40 pytań nastąpiła krótka przerwa na sprawdzenie testów. Następnie pięciu uczestników z najlepszym wynikiem z każdej kategorii wiekowej przystąpiło do ustnego etapu turnieju. Każdy musiał odpowiedzieć na pięć pytań, które nie należały do najłatwiejszych, co przyznała sama komisja. Jednak zawodnicy wykazali się dużą wiedzą i chęcią zwycięstwa.

Do etapu powiatowego, który odbędzie się 6 kwietnia w Pile, zakwalifikowali się:

- w kategorii klas I – IV: Szymon Jagodziński i Kornelia Bureta,

- w kategorii klas V – VIII: Daria Stypka.

Komisja wyróżniła także Huberta Goździka – najmłodszego uczestnika.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Gorączkowska

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap gminny - fotorelacja