Utworzono dnia 18.10.2022

Dnia 14 października 2022 r. odbył się w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: radni Rady Miejskiej w Wyrzysku: Stefan Wełniak, Tomasz Bogdański i Leszek Matuszewski, ksiądz proboszcz Adam Przyborski, przewodnicząca Rady Rodziców Marta Wika, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów klas pierwszych.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek oraz recytacja wierszy. Musieli odpowiedzieć także na szereg ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji zaproszeni goście zgodnie potwierdzili, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały „egzamin pierwszoklasisty”.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania piórem dokonała pani Dyrektor Małgorzata Lewandowska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią. Dowodem tego były pamiątkowe dyplomy wręczone dzieciom przez panie Wicedyrektor: Małgorzatę Pawlaczyk i Anicetę Banaszak oraz upominki przygotowane przez Radę Rodziców.

Przybyli goście złożyli życzenia świeżo upieczonym pełnoprawnym uczniom szkoły oraz wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi z okazji Święta Edukacji Narodowej.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Wychowawczynie klas pierwszych:

Jadwiga Strzyżewska