ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Utworzono dnia 16.10.2024

Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 14 października 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na ucznia. W ślubowaniu wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Wyrzyska – p. Marcin Piszczek, Pani Sołtys - Weronika Podemska, Radni Gminy - p. Leszek Matuszewski i p. Tomasz Bogdański, Przedstawicielka Rady Rodziców- p. Roksana Scharwerk, a także licznie zgromadzeni rodzice uczniów.
     Świąteczny strój galowy uczniów, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Prowadząca przywitała wszystkich zebranych, a szczególnie pierwszoklasistów. Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się  umiejętnościami artystycznymi. Udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Wszyscy spisali się „na medal”. Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia szkoły. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli,  swoją postawą sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez Panią dyrektor Małgorzatę Pawlaczyk, dokonanego specjalnym piórem, który jest w szkole od wielu lat, a pani wicedyrektor Aniceta Banaszak wręczyła pamiątkowe dyplomy. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach.

Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki od swoich rodziców i słodkości od zaproszonych gości. Na zakończenie ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Sławomira Chwaja-Połom i Lucyna Wydeheft

Ślubowanie klas pierwszych - fotorelacja