Spotkania z kuratorem sądowym p. Julią Koc

Utworzono dnia 19.03.2024

15 marca 2024 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas 4 – 8 z kuratorem sądowym Sądu Rejonowego w Chodzieży p. Julią Koc. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy: klasy 4 – 6 i klasy 7 – 8. Spotkanie z każdą grupą trwało 90 minut z uwzględnieniem przerw dla uczniów.

Tematem spotkania w klasach młodszych było hasło „Przemoc rówieśnicza - jak się przed tym bronić”. Pani kurator przedstawiła uczniom, czym jest przemoc i agresja w szkole, jak się przed tym bronić, jak reagować i wzajemnie sobie pomagać. Prowadząca skupiła się także na zagadnieniu przemocy w Internecie, jej skutkach, konsekwencjach psychologicznych oraz odpowiedzialności prawnej.

Hasłem spotkania dla klas 7-8 było „Dorastanie – kryzys tożsamości?” Tym razem poruszany był problem odnalezienia się w świecie realnym i wirtualnym, zachowań suicydalnych, depresji oraz form pomocy i szybkiego reagowania.

Dodatkowym tematem obydwu spotkań były zagadnienia związane z umiejętnością świadomego i racjonalnego korzystania z nowych mediów. Uczniowie brali bardzo aktywny udział w spotkaniach. Nie tylko wsłuchiwali się w słowa prowadzącej, ale również sami chętnie zabierali głos.

Grażyna Nowicka

Spotkania z kuratorem sądowym p. Julią Koc - fotorelacja