Spotkanie pierwszoklasistów ze Strażą Miejską

Utworzono dnia 22.04.2024

W piątek 12 kwietnia 2024 roku naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej w Wyrzysku, którzy przypomnieli pierwszoklasistom, jak dbać o otaczające nas środowisko. Pani komendant Anna Rzyduch w ciekawy sposób tłumaczyła dzieciom, dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna oraz uczyła, jak należy prawidłowo segregować odpady. Dzieci zapoznały się również z pojęciem recyklingu. Dowiedziały się, dokąd zmierzają segregowane odpady oraz w jaki sposób wykorzystywane są powtórnie. Spory entuzjazm wśród uczniów wywołało segregowanie odpadów zgromadzonych na środku sali. Pierwszoklasiści świetnie współpracowali i z wielkim zaangażowaniem wrzucali śmieci do odpowiednich worków.

Zajęcia o tematyce ekologicznej sprawiły im wiele radości.

Agata Kin, Ilona Gajewska

Spotkanie pierwszoklasistów ze Strażą Miejską - fotorelacja