Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Utworzono dnia 28.11.2022

W 180 krajach całego świata, 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - niezwykle wartościowe i piękne święto. Ideą tego dnia jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, miłe słowo i wzbudzenie pozytywnych emocji. Przesłanie tej światowej akcji jest proste – bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do innych ludzi, wraca do nas z nawiązką. W każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra, które możemy przekształcić w bezinteresowną życzliwość i moc uszczęśliwiania.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, w poniedziałek 21 listopada 2022 roku nasza szkoła, od przedszkolaków po klasy ósme włączyła się również w obchody tego święta. Postanowiliśmy tego dnia dzielić się i wzajemnie obdarowywać pozytywną energią oraz pokazać, że życzliwość i uprzejmość mogą poprawić wzajemne relacje i dać impuls do czynienia dobra.

W tym dniu na korytarzach obu szkół ustawione zostały skrzynki dobrych życzeń i myśli, w które można było wrzucać kartki z życzeniami i dobrym słowem dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników obsługi oraz kolegów i koleżanek. Ponadto w klasach młodszych uczniowie obdarowani zostali orderami życzliwości. Niektórzy z nas ubrani byli w kolorowe elementy garderoby, aby pokazać radość i optymizm, które rozchmurzą nie tylko smutasów, ale także listopadową, nie zawsze pozytywną aurę. Na drzwiach niektórych klas ponaklejane zostały uśmiechnięte buźki oraz hasła życzliwości i pozdrowień.

Takie drobne gesty życzliwości, uprzejmości i sympatii oraz kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych powinniśmy celebrować na co dzień, gdyż w życzliwości drzemie prawdziwa moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, lecz przede wszystkim tego, który ją okazuje.

Beata Wachowiak

Iwona Niemczyk