Uczniowie zakończyli rok szkolny 2023/2024 śpiewająco

Utworzono dnia 02.07.2024

18 czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie językowo-muzycznym zorganizowanym przez nauczyciela języka angielskiego, p. Magdalenę Chałabiś. Za oprawę muzyczną odpowiadał nauczyciel muzyki, multiinstrumentalista, p. Leszek Kusz, a uroczysty charakter nadała temu wydarzeniu obecność pani Małgorzaty Pawlaczyk - dyrektora szkoły, która także może pochwalić się umiejętnością czytania nut i grą na instrumentach, a także wspiera rozwijanie zainteresowań językowych dzieci i młodzieży.

Po długiej i wytężonej pracy, związanej z przygotowaniem się do występów, zarówno pod kątem językowym, jak i muzycznym, uczniowie, niczym profesjonalni artyści, zaprezentowali się przed jury oraz publicznością w pięknie udekorowanej brytyjskimi flagami sali. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie licznie wzięli w nim udział, występując solo, w duetach oraz zespołach wykonując utwory muzyki popularnej i światowej znanych i wielkich artystów. Sporym zaskoczeniem był prezentowany przez uczniów poziom, gdyż wybierane przez nich piosenki bynajmniej nie należały do prostych, co świadczy o ambicji i dobrym guście przedstawicieli młodego pokolenia.

Jury w składzie: p. dyrektor M. Pawlaczyk, p. L.Kusz i p. Chałabiś oceniało występy artystów w dwóch kategoriach, tj. klasy 1-3 oraz klasy 4-8, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, poprawność językowa, dykcja, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz estetyczno-artystyczny.  Ocena występów nie była łatwa, gdyż wszyscy uczniowie byli znakomicie przygotowani i prezentowali podobny poziom.

W kategorii klas młodszych I miejsce wyśpiewała Jagoda Garlicka z klasy 2c, wywołując łzy wzruszenia swoim wykonaniem utworu Celine Dion “My Heart Will Go On”. II miejsce zdobyła Eliza Olszewska z klasy 1a śpiewając utwór "Dance Monkey" z repertuaru Tones and I, a III miejsce - Wiktor Scharwerk z klasy 2b wykonujący piękną balladę zespołu Coldplay. W kategorii klas starszych pierwsze miejsce przypadło Milenie Kiedrowicz, uczennicy klasy 6c, prezentującej “Set Fire to the Rain” Adele, II miejsce duetowi z klasy 5a, Julii Lewandowskiej i Lenie Rusin za ich wykonanie “Diamonds” Rihanny, natomiast III miejsce Esterze Stańczyk i Oliwii Miłosz, śpiewających w duecie “Lovely” Billie Eilish i DJ Khalida. Na wyjątkowe wyróżnienie zasłużyli także inni występujący uczniowie, a przede wszystkim zespół dziewcząt z klasy 6b w składzie Wiktoria Jurek, Wiktoria Kowalska, Nadia Wika i Lena Pawłowska, prezentując standard taneczny “Waka Waka” Shakiry wraz z choregrafią! Wszyscy artyści zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, a także wyjątkowymi nagrodami ufundowanymi przez organizatora.

Cieszymy się z sukcesów naszych uczniów i chcemy podkreślić, że w tym konkursie nie było przegranych. Wkład włożony w przygotowanie do występu dzieci i młodzieży jest godny uznania, a ich zaangażowanie pokazuje, że  młode pokolenie pragnie uczyć się języka angielskiego, który w obecnych czasach przeplata się na co dzień z językiem ojczystym we wszystkich dziedzinach życia.

Magdalena Chałabiś

Uczniowie zakończyli rok szkolny 2023/2024 śpiewająco - fotorelacja

Utworzono dnia 02.07.2024, 12:41

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.