Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego

Utworzono dnia 10.10.2022

W środę 5 października 2022 roku w Szkole Podstawowej w Osieku nad Notecią odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego. Kandydaci z klas IV – VIII zaproponowani przez swoje klasy, ochoczo przystąpili do kampanii wyborczej, przygotowując swoje plakaty z hasłami oraz programem wyborczym. Podczas jednej z przerw, na forum szkoły odbył się również pokaz poszczególnych kandydatów, którzy w krótkiej formie dokonali swojej autoprezentacji, przedstawili swoje pomysły, opowiedzieli, co chcą zmienić lub zrobić dla społeczności uczniowskiej.

W sposób tajny i demokratyczny, pod czujnym okiem powołanych komisji wyborczych odbyły się tegoroczne wybory, w których startowało 11 osób do Samorządu Uczniowskiego i 20 osób do Pocztu Sztandarowego. W wyborach głosowali wszyscy uczniowie szkoły z klas IV – VIII, zgodnie z regulaminem Samorządu Uczniowskiego. Wyniki tych wyborów przedstawiają się następująco:

Nowy Zarząd Samorządu Uczniowskiego tworzyć będą następujący uczniowie:

Przewodniczący – Antoni Belka z klasy 5c

Zastępca – Wiktoria Małek z klasy 8b

Członek – Anna Miłosz z klasy 8c

Członek – Nadia Wika z klasy 5b

Członek – Maja Deja z klasy 5a

Poczet I stanowią uczniowie z największą liczbą głosów z klas 6b-8:

Maja Skibicka

Olga Wachowiak

Filip Turbiak

Poczet II stanowią uczniowie z największą liczbą głosów z klas 4-6a:

Emilia Zbieralska

Lena Turbiak

Konrad Zmarlik

Gratulujemy wszystkim wybranym i życzymy wytrwałości w realizacji planów oraz wielu ciekawych pomysłów.

Iwona Niemczyk

Wybory do Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego