Wycieczka klas 7 c i 5 b do Nakła nad Notecią

Utworzono dnia 15.10.2024

Dnia 3 października 2024 roku uczniowie klas 7 c i 5 b wybrali się na kilkugodzinną wycieczkę do Nakła nad Notecią. Program wyjazdu rozpoczął się od wizyty w Muzeum Ziemi Krajeńskiej, gdzie uczniowie mieli okazję poznać historię regionu Krajny oraz obejrzeć ekspozycję prezentującą zabytki archeologiczne i historyczne. Uczniowie klasy 7c uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której pani przewodnik opowiadała o dawnych tradycjach, kulturze oraz życiu codziennym mieszkańców dawnych epok. Szeroko rozwinęła temat historii pochówku zmarłych, których obrzędowość zmieniała się na przestrzeni dziejów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i obejrzeli znajdujące się w muzeum eksponaty. Dla klasy 5 b w muzeum zostały zaplanowane warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie wykonywali różnymi technikami przepiękne, kolorowe kwiaty.

Drugim punktem wycieczki był rejs statkiem po Noteci. Podczas podróży po rzece uczniowie podziwiali malownicze krajobrazy doliny Noteci. Rejs był nie tylko relaksującym spędzeniem czasu, ale także wartościową atrakcją turystyczną, pozwalającą zrozumieć znaczenie szlaków wodnych.

Pomimo niesprzyjającej, deszczowej pogody, wycieczka w ocenie uczniów należy do udanych. Uczniowie wrócili do Osieka zadowoleni i bogatsi o nowe przeżycia.

Paniom: Annie Kochman, Patrycji Kusz, Magdalenie Michałek i Kamili Pająk serdecznie dziękujemy za pomoc w opiece nad uczniami podczas wycieczki.

Wychowawcy:

Iwona Niemczyk i Dariusz Bąk