Wycieczka klas ósmych do Bydgoszczy

Utworzono dnia 18.11.2022

15.11.2022 r. klasy ósme Szkoły Podstawowej w Osieku nad Notecią wzięły udział w wycieczce do Bydgoszczy.

Zebraliśmy się przed budynkiem szkoły i o godzinie 7:30 wraz z kierownikiem wycieczki –p.Iwoną Niemczyk oraz opiekunami – p. Grażyną Nowicką, p. Marią Babyszką, p. Dariuszem Bąkiem wyruszyliśmy do bydgoskiego parku trampolin „Jumpin Place”. Na miejscu obejrzeliśmy instruktażowy film, który wyjaśniał, jak bezpiecznie poruszać się po parku i ćwiczyć na trampolinach. Następnie odbyliśmy godzinne zajęcia z trenerem, a później samodzielnie korzystaliśmy z różnych atrakcji rekreacyjno – sportowego centrum. Pełni energii, emocji i wrażeń około godziny 12:00 przejechaliśmy autokarem ulicami miasta do obiektu sportowego „Łuczniczka”. Tam uczestniczyliśmy w zdrowej rywalizacji i wesołej zabawie na kręgielni „Olimpic Bowling”. Po wyczerpujących zmaganiach sportowych udaliśmy się na smaczny posiłek do galerii handlowej „Focus”. Spacerując korytarzami galerii, podziwialiśmy tu i ówdzie świąteczne dekoracje witryn sklepowych. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki był film „Johnny”, który obejrzeliśmy w „Cinema City” na terenie galerii. Z kina wyszliśmy w nieco refleksyjnym nastroju, wzruszeni piękną, biograficzną opowieścią o niezwykle mądrym i dobrym człowieku – księdzu Janie Kaczkowskim. Reżyser filmu, Daniel Jaroszek podjął w nim wyjątkowo trudny temat śmierci i umierania, ludzi ciężko chorych, dla których młody ksiądz, sam cierpiący na chorobę nowotworową, z uporem i determinacją najpierw budował, a później prowadził hospicjum w Pucku. Postawa filmowego Johnnego, w którego wcielił się Dawid Ogrodnik budzi podziw i szacunek, uczy dobra, poświęcenia, przyjaźni, miłości, życiowego trudu, zrozumienia drugiego człowieka i oddania siebie, swojego życia innym – to wyjątkowo cenne wartości.

Do Osieka wracaliśmy około godziny 19:00, zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i wiary w człowieka.

Uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami

Wycieczka klas 8 do Bydgoszczy- fotorelacja

Utworzono dnia 18.11.2022, 12:05