Wycieczka rekreacyjna klasy VI c do Bydgoszczy

Utworzono dnia 25.03.2024

W czwartek 14 marca 2024 roku, w godzinach południowych, klasa VI c wybrała się do Bydgoszczy na rekreacyjną wycieczkę. Założone cele wycieczki to: integracja zespołu klasowego, rekreacja ruchowa w parku trampolin Jumpingplace oraz obejrzenie familijnego filmu pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak”. Fabuła filmu przedstawiała losy chłopca Juliana, który usunięty ze szkoły za niekoleżeńskie zachowania, próbuje odnaleźć się w nowej szkole. Rozgoryczony i pełen złości na cały świat, nie potrafi nawiązać kontaktu z nowymi rówieśnikami. Na wszelkie przejawy życzliwości reaguje niechęcią i izolacją od szkolnej społeczności. Dopiero opowieść babci, która dzieli się z nim historią swojej młodości, porusza w nim niezwykle czułe i wrażliwe obszary osobowości, wzbudzając w jego sercu życzliwość i otwartość na drugiego człowieka. Ten film to niezwykła historia obudzenia w osobowości młodego chłopaka emocji, których istnienia sam by u siebie nie podejrzewał. Na pewno wart był obejrzenia.

Wycieczkę tę zaliczyć można do udanych, ponieważ oprócz rekreacji i aktywności ruchowej w parku trampolin, uczniowie obejrzeli również film o bogatym przekazie psychologiczno - emocjonalnym.

Paniom: Magdalenie Michałek i Agacie Plewa serdecznie dziękuję za pomoc w opiece nad uczniami.

Iwona Niemczyk

Wycieczka rekreacyjna klasy VI c do Bydgoszczy - fotorelacja