XXII Gminny Konkurs Recytatorski

Utworzono dnia 26.03.2024

„Szybciej, wyżej, mocniej” to motto XXII Gminnego Konkursu Recytatorskiego, który corocznie odbywa się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku. 26 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły recytowali wiersze prezentujące różne dyscypliny sportowe oraz zalety płynące z uprawiania sportu.

Zmagania uczniów odbywały się w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i VII-VIII. Wiersz, który recytowali młodzi artyści musiał być dopasowany do wieku i płci recytatora, umożliwiać mu zaprezentowanie wszystkich walorów głosowych, być bezbłędnie przez niego opanowany. Recytujący uczeń miał także właściwie akcentować ważne treści utworu, respektować znaki interpunkcyjne oraz odpowiednio modulować głosem.

Nasi uczniowie w swoich kategoriach wiekowych zajęli następujące miejsca:

• w kategorii klas I –III

3. miejsce - Monika Leleń (klasa 2b)

• w kategorii klas IV-VI

3. miejsce - Julia Lewandowska (klasa 5a)

• w kategorii klas VII-VIII

1.miejsce - Mikołaj Durski (klasa 7a)

Naszą szkołę reprezentowały także uczennice: Zofia Durska z klasy 3b i Kornelia Bureta z klasy 4a. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe o tematyce sportowej.

Serdecznie gratuluję uczniom biorącym udział w zmaganiach recytatorskich, bo włożyli wiele pracy w przygotowanie wierszy konkursowych i przedstawili je bardzo pięknie.

Magdalena Mrotek-Matuszewska

XXII Gminny Konkurs Recytatorski - fotorelacja