XXII Olimpiada Ekologiczna Powiatu Pilskiego

Utworzono dnia 08.10.2024

W piątek  20 września 2024 roku w naszej szkole odbył się etap szkolny XXII Olimpiady  Ekologicznej Powiatu Pilskiego. Konkurs ten jest bardzo popularny od wielu lat i skupia młodych przyrodników zainteresowanych zrozumieniem praw rządzących przyrodą oraz wzajemnych  oddziaływań organizmów i środowisk, w którym żyją.

Eliminacje szkolne odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: klas 4–6 i klas 7–8, do których przystąpiło 17 uczniów naszej szkoły. Każdy z uczestników musiał odpowiedzieć na  20 pytań testowych. Poziom trudności był wysoki, a wiedza z zakresu ekologii do łatwych nie należy.

Po sprawdzeniu i podliczeniu punktów, do etapu gminnego zakwalifikowali się następujący uczniowie z klas 4-6: Kornelia Bureta, Jagoda Januchowska, Julia Lewandowska, Lena Rusin, Nadia Rybacka i Maksymilian Soczka. Natomiast z klas 7-8 do poziomu gminnego awansowali: Antoni Belka, Maja Deja, Mikołaj Durski, Nikodem Szmyt, Nadia Wika i Konrad Zmarlik.

Dwa tygodnie później, czyli 4 października 2024 roku w szkole podstawowej w Wyrzysku odbył się etap gminny tego konkursu. Uczestnicy tego etapu musieli zmierzyć się z 25 pytaniami z dziedziny ekologii. Z czterech szkół gminy Wyrzysk do etapu powiatowego z najlepszymi wynikami awansowało 10 uczniów, z czego z naszej szkoły aż 7 uczniów zakwalifikowało się do finału powiatowego. Ten bardzo dobry wynik jest udziałem następujących uczniów: Julii Lewandowskiej, Nadii Rybackiej i Maksymiliana Soczki w kategorii kl. 4 – 6 oraz Antka Belki, Nikodema Szmyta, Nadii Wiki i Konrada Zmarlika z kl. 7-8.

Wszystkim uczestnikom eliminacji szkolnych i gminnych serdecznie gratuluję, a tym, którzy będą reprezentować naszą szkołę w olimpiadzie powiatowej w Pile życzę powodzenia. Etap powiatowy już za dwa tygodnie 18 października br.

Uczestnictwo w Olimpiadzie Ekologicznej jest bardzo ważnym wydarzeniem dla uczniów, ponieważ pozwala ukształtować w młodych ludziach wrażliwość ekologiczną oraz wyrobić przekonanie, że przyroda i jej stan zależą od każdego z nas.

Pani Edycie Marzoch – Gryczce serdecznie dziękuję za opiekę nad uczniami podczas konkursu gminnego w Wyrzysku.

Iwona  Niemczyk

XXII Olimpiada Ekologiczna Powiatu Pilskiego - fotorelacja