ZNOWU BILIŚMY REKORD W PIERWSZEJ POMOCY!

Utworzono dnia 21.10.2024

Fundacja WOSP od ponad 18 lat prowadzi Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Realizacja tego programu to dziesiątki aktywności, które mają zachęcać do propagowania nauki czynności ratujących życie, w tym właśnie rekord w pierwszej pomocy, który odbywa się 16 października podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, czytamy na stronie wosp.org.pl. Po kilku latach przerwy, wydarzenie wróciło do kalendarza Fundacji WOŚP.

Nasza szkoła od 2007 roku aktywnie uczestniczy w programie, prowadząc dla klas I-III zajęcia edukacyjne. Fantomy, filmiki i książeczki pomagają uczniom w zdobyciu wiedzy i umiejętności w zakresie ratowania życia.

Nasza aktywność w programie, to również coroczny udział w biciu rekordu w jednoczesnej resuscytacji. W tym roku 288 uczniów z klas II-VIII i 11 nauczycieli przystąpiło do bicia rekordu. Czy będzie pobity? Sprawdzajcie na stronie Fundacji WOŚP!

Link do filmiku z bicia rekordu w Szkole Podstawowej im. S. Staszica w Osieku nad Notecią:

Małgorzata Lewandowska i Sławomira Chwaja-Połom

ZNOWU BILIŚMY REKORD W PIERWSZEJ POMOCY! - fotorelacja